Már elérhető a DJI FlightHub 2 Virtual Cockpit funkciója

A drónok használatának terjedésével egyre gyakrabban fordul elő, hogy azoknak már nemcsak az operátorral, hanem az elvégzendő feladatban érintett több szakemberrel is kapcsolatban kell állni. Az is előfordulhat – különösen mentési feladatoknál – hogy egyetlen helyszínen több drón is dolgozik, ami több pilótával, többféle fedélzeti eszközzel és többféle adattal jár együtt. Ilyen helyzetekben mindenképpen szükség van egy minden gépet, minden információt átfogó „nagyobb képre”. Ezt biztosítja a felhőalapú DJI FlightHub 2.

A DJI nemrégiben bemutatta a FlightHub 2 szoftver új frissítését, amely elérhetővé teszi a „Virtual Cockpit” funkciót. Ez az új felhasználói felület átfogóbb és hatékonyabb drónvezérlést kínál, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy valós időben figyeljék a repülési adatokat, kezeljék a drón kameráit, és egyszerűsített módon végezzék el a szükséges feladatokat.

Korábban a DJI FlightHub 2 „Live Flight Controls” felületének számos limitációja volt, hiányosságok voltak például a redundáns rendszerek állapotával kapcsolatos információk, a teljes képernyős térképek és az OSD-adatok megjelenítését és kezelését illetően.

Az újítások célja, hogy a drónkezelés minden pilóta számára könnyebbé és biztonságosabbá váljon. Cikkünkben bemutatjuk a legfontosabb tudnivalókat az új felülettel kapcsolatban.

1. Map Window

A DJI FlightHub 2 „Map Window” funkciója lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy valós időben kövessék a drón helyzetét egy térképen, miközben különböző rétegeket alkalmazhatnak az információk jobb áttekintéséhez. A térképablak integrálja a drón adatait és a környezeti információkat, ezzel segítve a hatékonyabb döntéshozatalt és műveletirányítást. A felhasználók könnyedén hozzáférhetnek fontos adatokhoz, mint a repülési útvonal vagy a kijelölt célpontok, megjegyzések, eszközinformáció, ami jelentősen megkönnyíti a munkafolyamatokat.

Ezenkívül a térképablakban megjeleníthető a gimbalkamera tájolása is. Repülés közben a felhasználók megtekinthetik a kamera tájolását a térképen, hogy további információkat szerezzenek az adott feladathoz.

A térképablak a „Virtual Cockpit” képernyő bal oldalán található
A térképablak a „Virtual Cockpit” képernyő bal oldalán található

Jó tudni viszont, hogy a DJI Dock 2 használatakor a gimbal nem tud pásztázni. A kamera tájolása így rögzített marad a repülési útvonalként beállított zöld szaggatott vonal mentén. A zöld szaggatott vonal végpontja azt mutatja, hová néz a kamera, így látható a repülési útvonal célállomása.

A kamera tájolása szaggatott vonalként jelenik meg

2. Livestream Window

A „Livestream Window” a DJI FlightHub 2 egyik kiemelt funkciója, amely valós idejű videóközvetítést tesz lehetővé a drón kamerájából. Ezen a felületen keresztül a felhasználók folyamatosan követhetik a drón által látott képet, és több felhasználóval is megoszthatják az élő közvetítést. Ez a funkció különösen hasznos lehet a csapatmunkában, amikor a távol lévő csapattagok is részt vesznek a döntéshozatalban és a műveletek irányításában.

Az élő közvetítés a „Virtual Cockpit” felület jobb felső sarkában található

Új kényelmi funkció, hogy amikor a drón egy feladatot hajt végre, a felhasználók a kurzor mozgatásával engedélyezhetik a „Mouselook” funkciót a kamera nézetének szabályozásához, hogy könnyen követhessék és megfigyelhessék a mozgásban lévő objektumokat.

A fehér kör az élő közvetítésben azt jelzi, hogy az „Mouselook” mód engedélyezve van

Korábban a “Live Flight Controls” felületen a felhasználóknak egérrel kellett váltaniuk a gimbal működtetése, fényképezés vagy videózás között. Immár viszont billentyűparancsokkal is válthatunk a gimbal kamerák és a drón működtetése között. Ilyenek például:
X – a nagy sebesség és az alacsony sebesség közötti váltáshoz,
V – a “Mouselook” mód engedélyezéséhez/letiltásához,
F – fényképezéshez vagy videózáshoz,
1/2 /3 – kamerák közötti váltáshoz.

A gyorsbillentyűk áttekintése

3. Flight Dashboard

A „Flight Dashboard” a DJI FlightHub 2 központi vezérlőpanelje, amely átfogó áttekintést nyújt a drón repülési adatairól és állapotáról. Ezen a felületen a felhasználók valós időben követhetik a drón pozícióját, akkumulátor töltöttségi szintjét, sebességét és egyéb fontos paramétereket. A felhasználók számos műveletet hajthatnak végre, például egyérintéses felszállást és vészleszállást. A kezelőfelület célja, hogy minden szükséges információ egy helyen legyen elérhető, így a pilóták gyorsan és hatékonyan reagálhassanak a repülés közben felmerülő helyzetekre.

4. Hangjelzések

A DJI FlightHub 2 „Virtual Cockpit” felületének használata közben figyelmeztető hangjelzések hallhatók például, amikor a drón hazatérési módba kapcsol, fényképet készít, vagy amikor az akkumulátor töltöttségi szintje túl alacsony. Az ilyen visszajelzések segítenek a felhasználóknak, hogy gyorsan tájékozódjanak a drón aktuális állapotáról, így minimalizálhatják a kockázatokat és megelőzhetik a baleseteket.

Összegzés

A DJI FlightHub 2 „Virtual Cockpit” felületének segítségével a távoli felhasználók hozzáférhetnek a térképekhez, repülési nézetekhez, paraméterekhez és egyéb fontos információkhoz. A drón működtetése során élő közvetítést hozhatnak létre, kezelhetik a drónt, és különféle műveleteket hajthatnak végre anélkül, hogy váltani kellene a különböző nézetek között. A „Virtual Cockpit” felület kényelmesebb, hatékonyabb és biztonságosabb módot kínál a drónok távoli kezelésére.

Kérj értesítést legújabb tartalmainkról!

További cikkeink

Megosztás:

Facebook
LinkedIn
Email
Twitter